Meist

Eva

Eva on tõeline taimekasvatuse praktik, olles toimetanud juba kümmekond hooaega agronoomina Sänna Põllumees OÜ põldudel. Ettevõte majandab Lõuna-Eestis: Rõuge, Antsla ja Valga valla mägistel põldudel. Kui Eva neil põldudel alustas, oli ettevõttel külvipinda 600 ha, mis aga tänaseks on tänu tugevale tahtele ja heale meeskonnale ületanud tuhande hektari piiri.

Eva omandas oma esimesed taimekasvatuse alased teadmised 2013 Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist ja loendamatutelt põllupäevadelt ja -seminaridelt. Teadmiste kasvades hakkas vili põllul järjest paremini kasvama, indu ja tahtmist tekkis aina juurde ning tekkis hea võimalus koostööks Antsla Põllumajandusühistu põllumeestega. Koos on jagatud põllult saadud kogemusi ja õppetunde, tehtud põlluvaatlusi ning püütud iga aasta paremat saaki saada juba aastaid.

Kevadhooaeg 2022.aastal algas Eva jaoks uute väljakutsetega, kuna ta otsustas vastu võtta agronoomi ametikoha Hummuli Agros. Lisaks teravilja- ja rapsikasvatusele on Eva nüüdsed igapäevateemad seotud ka loomadele sööda tootmisega ning suurema meeskonna argipäevadega. “Sänna Põllumees on ka endiselt minu pärusmaa, kuid vahel on vaja minna vaadata, kui rohelised on teised aasad ja kuidas kasvavad mujal taimed,” kommenteerib Eva oma valikuid.

Eva on alati uskunud, et kogemuste jagamine ja arutelu annab kõigile osapooltele parema tulemuse. Seejuures ei tohiks karta rääkida ka ebaõnnestumistest ja karmidest õppetundidest.

Lisaks Olustverele on Eva lõpetanud Eesti Maaülikoolis maamajanduse ja finantsjuhtimise eriala ning täna jätkab õpinguid magistrantuuris põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise erialal.

“Agrofanaatika võimaldab mul jagada põldudelt saadud kogemusi ja vigadest õpitut, kuid veelgi enam, saan jagada ka positiivseid töövõite ja õnnestumisi. Mulle meeldib asju uurida, saada koguaeg rohkem teada ja leida efektiivseid lahendusi. Visioonina võiks olla Agrofanaatika kõigi meie ajuvõrgustik oma kogemuste, teadmiste ja oskustega. Kutsun Teid Meiega koos kaasa mõtlema ja arutlema!”

Janne

Janne on põllu­majandusega seotud olnud alates aastast 2008. Nende pea 15 aasta jooksul on põllu­majandus­kaugest väike­linna­tüdrukust saanud tõeline agrofanaatik, kes on kõikjal Eestimaa põldudel sammunud – Lääne-Virumaalt Saaremaani ning Setomaalt pealinnani.

Põllumajandusse jõudis Janne tänu taimekaitse­firmale Bayer OÜ, kust armastus põllu­majanduse vastu kasvama hakkas. Kuna taimekaitse on tegelikult vaid üks osa taimekasvatusest, siis selleks, et olla tugevam ja teadlikum agronoom ja nõustaja ning osata näha suuremat pilti, on Janne end pidevalt ise täiendanud ning väga palju õppinud koostöös Eestimaa põllumeestega.

Alates 2022.aasta märtsikuust muutis Janne pisut oma põllu­majanduslikku suunda ja alustas tegutsemist väetamise valdkonnas ning liitus väetiste lipulaevaga, ettevõttega Yara Eesti.

“Minu isiklik ambitsioon ja motivatsioon on olla tugev taimekasvatuse nõuandja, kellel on head ja mitmekülgsed teadmised mitmes erinevas valdkonnas. Muld ja taimede toitumine on teemad, mis panevad minu silma täna päikseliselt särama!”

Esimesed taimekasvatusalased teadmised omandas Janne Eesti Maaülikoolis hoopis aianduse erialal ning magistrikraadi juba põllumajandusteadustes. Kõik praktilised teadmised ja kogemused pärinevad Eestimaa põldudelt ja põllumeestelt, kellega koos on läbi tehtud tohutult katsumusi, võideldud hooajast tulenevate eripäradega, leitud efektiivseid lahendusi ja rõõmustatud põllul saavutatud võitude üle. Jannele meeldib kaasa mõelda ja jagada teadmisi, millesse ise usub. Seetõttu on juba palju aastaid olnud võimalik lugeda tema mõtteid ja soovitusi põllumajanduslikust autoriblogist agronoom.ee.

“Pean ennast isehakanud põllumajandusfanaatikuks, keda motiveerib ja paneb tegutsema taimekasvatus ja kõik, mis seotud põllutöödega. Lisaks, mulle meeldivad inimesed ja eriti need, kes teevad oma asju kogu hingest. Põllumajanduses on selliseid inimesi palju, seepärast armastangi seda eriala.

Agrofanaatika saab olema üks võimalus veelgi rohkem midagi taimekasvatuses ära teha – koos õppides õpivad kõik. Meil on põllumajanduses nii palju teadmisi, mida tuleb laiemalt kajastada ja jagada. Agrofanaatika tahab õppida!”