Meist

Eva

Eva on tõeline taime­kasvatuse praktik, toimetades juba üheksandat hooaega agronoomina Sänna Põllu­mees OÜ põldudel. Ettevõte majandab Lõuna-Eestis: Rõuge, Antsla ja Valga valla mägistel põldudel. Kui Eva neil põldudel alustas, oli ette­võttel külvi­pinda 600 ha, mis aga tänaseks on tänu tugevale tahtele ja heale mees­konnale ületanud tuhande hektari piiri.

Eva omandas oma esimesed taimekasvatuse alased teadmised 2013 Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist ja loendamatutelt põllupäevadelt ja -seminaridelt. Teadmiste kasvades hakkas vili põllul järjest paremini kasvama, indu ja tahtmist tekkis aina juurde ning tekkis hea võimalus koostööks Antsla Põllumajandusühistu põllumeestega. Koos on jagatud põllult saadud kogemusi ja õppetunde, tehtud põlluvaatlusi ning püütud iga aasta paremat saaki saada juba kuus aastat.

Eva on alati uskunud, et kogemuste jagamine ja arutelu annab kõigile osapooltele parema tulemuse. Seejuures ei tohiks karta rääkida ka ebaõnnestumistest ja karmidest õppetundidest.

Lisaks Olustverele on Eva lõpetanud Eesti Maaülikoolis maamajanduse ja finantsjuhtimise eriala ning täna jätkab õpinguid magistrantuuris põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise erialal.

“Agrofanaatika võimaldab mul jagada põldudelt saadud kogemusi ja vigadest õpitut, kuid veelgi enam, saan jagada ka positiivseid töövõite ja õnnestumisi. Mulle meeldib asju uurida, saada koguaeg rohkem teada ja leida efektiivseid lahendusi. Visioonina võiks olla Agrofanaatika kõigi meie ajuvõrgustik oma kogemuste, teadmiste ja oskustega. Kutsun Teid Meiega koos kaasa mõtlema ja arutlema!”

Janne

Janne on põllu­majandusega seotud olnud juba peaaegu 13 aastat, olles sel ajal peamiselt tegutsenud taime­kaitse­nõustajana. Põllu­majandusse jõudiski Janne tänu taime­kaitse­firmale Bayer OÜ, kust armastus põllu­majanduse vastu kasvama hakkas. Kuna taime­kaitse on tegelikult vaid üks osa taime­kasvatusest, siis selleks, et olla tugevam ja teadlikum nõustaja ning osata näha suuremat pilti, on Janne end pidevalt ise täiendanud ning väga palju õppinud koostöös Eesti­maa põllu­meestega.

Esimesed taimekasvatusalased teadmised omandas Janne Eesti Maaülikoolis hoopis aianduse erialal ning magistrikraadi juba põllumajandusteadustes. Kõik praktilised teadmised ja kogemused pärinevad Eestimaa põldudelt ja põllumeestelt, kellega koos on läbi tehtud tohutult katsumusi, võideldud hooajast tulenevate eripäradega, leitud efektiivseid lahendusi ja rõõmustatud põllul saavutatud võitude üle.

Jannele meeldib kaasa mõelda ja jagada teadmisi, millesse ise usub. Seetõttu on juba 5 aastat olnud võimalik lugeda tema mõtteid ja soovitusi põllumajanduslikust autoriblogist agronoom.ee.

“Pean ennast isehakanud põllumajandusfanaatikuks, keda motiveerib ja paneb tegutsema taimekasvatus ja kõik, mis seotud põllutöödega. Lisaks, mulle meeldivad inimesed ja eriti need, kes teevad oma asju kogu hingest. Põllumajanduses on selliseid inimesi palju, seepärast armastangi seda eriala.

Agrofanaatika saab olema üks võimalus veelgi rohkem midagi taimekasvatuses ära teha – koos õppides õpivad kõik. Meil on põllumajanduses nii palju teadmisi, mida tuleb laiemalt kajastada ja jagada. Agrofanaatika tahab õppida!”